Netrukus EP sesijoje: COVID-19 vakcinos, ES ir JAV santykiai, pirmininkavimas ES Tarybai

Sausio 18–21 d. EP nariai apžvelgs Portugalijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus ir ragins užtikrinti daugiau skaidrumo dėl COVID-19 vakcinų pirkimo, patvirtinimo ir tiekimo.

Antradienį vyksiančioje diskusijoje Europos Parlamento nariai ragins užtikrinti didesnį ES sprendimų dėl COVID-19 vakcinų pirkimo ir paskirstymo skaidrumą.

Joe Bideno išrinkimas JAV prezidentu – tai puiki proga ES ir naujajai JAV administracijai atkurti transatlantinę partnerystę. Trečiadienį europarlamentarai diskutuos dėl pasiūlymų glaudžiau bendradarbiauti su Vašingtonu, pradedant pandemijos sustabdymu ir baigiant klimato politika, prekyba bei demokratijos skatinimu.

Nuo 2021 m. sausio 1 d. pirmininkavimą ES Tarybai iš Vokietijos perėmė Portugalija. Trečiadienį Portugalijos ministras pirmininkas António Costa pristatys Europos Parlamentui savo šalies prioritetus ateinantiems šešiems mėnesiams.

Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai ragins priimti naujas taisykles, skirtas apsaugoti darbuotojų laisvalaikį nuo su darbu susijusių skambučių, žinučių ar el. laiškų.

Trečiadienio popietę EP nariai pasiteiraus ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovų apie ES priemones, skirtas įveikti pandemijos socialinius padarinius, įskaitant užimtumo krizę.

Tą pačią diena jie balsuos dėl pasiūlymų, kaip turėtų būti reguliuojamas dirbtinio intelekto naudojimas karyboje bei viešajame gyvenime.

 Ketvirtadienį Europos Parlamento nariai išsakys savo poziciją dėl ES lyčių lygybės strategijos ir diskutuos, kaip įtraukti moteris į skaitmeninę ekonomiką bei kaip COVID-19 pandemijapaveikė jų teises.

Europos Parlamento informacija.