Gegužės 8–12 d. Parlamente: ES piliečiai Jungtinėje Karalystėje, kova su mokesčių vengimu, pasiruošimas sesijai

Gegužės 8–12 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Piliečių laisvių, Peticijų ir Užimtumo komitetų nariai aptars ES piliečių Jungtinėje Karalystėje padėtį. „Panamos dokumentų“ tyrimo komiteto nariai išklausys trijų mokesčių jurisdikcijų atstovus. Savo ruožtu politinės grupės aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai Strasbūre.

Ketvirtadienį bendrame Piliečių laisvių, Peticijų ir Užimtumo komitetų posėdyje bus aptarta Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES šalių piliečių ir kitose ES šalyse gyvenančių JK piliečių situacija po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Sąjungos. Parlamento pozicija šiuo klausimu aiški: į piliečių interesus turi būti atsižvelgta derybų pradžioje.
 
Antradienį „Panamos dokumentų“ skandalą tiriančio EP komiteto nariai išklausys Normandijos salų, Gibraltaro ir Madeiros atstovus bei aptars tolimesnį bendradarbiavimą kovoje su mokesčių vengimu.
 
Šią savaitę EP nariai taip pat aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai Strasbūre. Jos metu europarlamentarai balsuos dėl naujų taisyklių, kurios suteiktų vartotojams teisę naudotis internetu pateikiamo turinio prenumerata laikinai esant kitoje ES šalyje. Jie taip pat įvertins reformų rezultatus Kosove bei Serbijoje.
 
Šeštadienį Parlamentas atvers savo duris lankytojams Strasbūre, kviesdamas iš arčiau susipažinti su šios ES institucijos darbu.

 

Europos Parlamento informacija.