EP sesijoje: Ukraina, informatorė F. Haugen, žaliasis kursas

Gegužės 18–19 d. plenarinėje sesijoje EP nariai aptars situaciją Ukrainoje, balsuos dėl pasiūlymų ES žaliajam kursui ir su informatore F. Haugen aptars skaitmeninių rinkų taisyklių įtaką.

Ukraina

Ketvirtadienį plenarinėje sesijoje bus balsuojama dėl rezoliucijų dėl socialinių ir ekonominių karo padarinių ir ES gebėjimo veikti, taip pat dėl kovos su nebaudžiamumu už karo nusikaltimus Ukrainoje.

 

EP nariai taip pat diskutuos ir balsuos dėl energetinio saugumo, atsižvelgiant į pastaruoju metu sumažintą dujų tiekimą Lenkijai ir Bulgarijai.

 

Antradienį EP Tarptautinės prekybos komitetas balsuos dėl visų importo muitų panaikinimo Ukrainos gaminiams, siekiant padėti remti šalies ekonomiką, o EP Transporto ir turizmo komitetas kartu su Ukrainos infrastruktūros ministru Oleksandr Kubrakov aptars Ukrainos infrastruktūros būklę ir būdus, kaip paremti jos atkūrimą.

 

Moldovos prezidentės kreipimasis

Trečiadienio popietę Moldovos Respublikos prezidentė Maia Sandu aptars bandymus sužlugdyti šalies vyriausybę ir baimę, kad karas gali išplisti į Rusijos remiamą atsiskyrusį Padnestrės regioną.

 

Tarptautinis minimalus pelno mokesčio tarifas

Trečiadienį plenarinėje sesijoje bus svarstomas pasiūlymas dėl tarptautinio minimalaus 15 proc. pelno mokesčio tarifoPranešimo projekte raginama įtraukti sąlygą, kuri leistų nustatyti pajamų ribą, kurią viršijus tarptautinėms įmonėms būtų taikomas minimalus pelno mokesčio tarifas.

 

ES žaliasis kursas

EP Aplinkos komitetas balsuos dėl pasiūlymų, kurie yra pasirengimo įgyvendinti 55 % tikslą priemonių rinkinio dalis. Pasiūlymais norima padėti pasiekti ES tikslą iki 2030 m. sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą mažiausiai 55 proc. Šis rinkinys yra ES žaliojo kurso dalis, kuriuo siekiama įgyvendinti ES klimato neutralumą iki 2050 m.

 

Skaitmeninių rinkų taisyklės

Trečiadienį „Facebook“ informatorė Frances Haugen kartu su EP Vidaus rinkos komitetu aptars Skaitmeninių paslaugų akto ir Skaitmeninių rinkų akto poveikį. Parlamentas ir Taryba pasiekė preliminarų susitarimą dėl naujų taisyklių, kuriomis siekiama sukurti saugesnę ir atviresnę skaitmeninę erdvę vartotojams.

 

Dėl Skaitmeninių rinkų akto EP komitetas balsuos pirmadienį.

 

Tarptautinė kovos su homofobija, transfobija ir bifobija diena

Antradienį Europos Parlamentas minės Tarptautinę kovos su homofobija, transfobija ir bifobija dieną. EP pirmininkė Roberta Metsola kartu su Europos Parlamento LGBTI tarpparlamentinės grupės pirmininkais Terry Reintke (Žalieji) ir Marc Angel (Socialistai ir demokratai) dalyvaus tiesioginiame interviu „Facebook“ platformoje nuo 10.30 val. Lietuvos laiku.

Europos Parlamento informacija.