EP sesijoje: Ukraina, dezinformacija, Tarptautinė moters diena

Kovo 7–10 d. plenarinės sesijos metu Strasbūre EP nariai aptars situaciją Ukrainoje, balsuos dėl rekomendacijų, kaip apsisaugoti nuo užsienio kišimosi ir minės Tarptautinę moters dieną.

Karas Ukrainoje

 

Antradienį EP nariai aptars kaip spręsti dėl Rusijos invazijos į Ukrainą didėjantį karo pabėgėlių iš Ukrainos skaičių. Trečiadienį, kartu su Estijos Parlamento nare Kaja Kallas, jie diskutuos apie ES vaidmenį kintančiame pasaulyje bei apie Europos saugumo situaciją.

Užsienio kišimasis ir dezinformacija

 

2020 m. birželį Parlamentas įsteigė Specialųjį komitetą užsienio šalių kišimosi į visus demokratinius procesus Europos Sąjungoje, įskaitant dezinformaciją, klausimais. Plenarinės sesijos metu EP nariai balsuos dėl rekomendacijų, pateiktų šio komiteto galutiniame pranešime.

Tarptautinė moters diena

 

Kovo 8 d. EP minės Tarptautinę moters dieną. Dėmesys bus skiriamas lyčių lygybei, psichinei sveikatai ir neapmokamam priežiūros darbui. Į EP narius kreipsis ukrainiečių autorė Oksana Zabuzhko, o vėliau vyks debatai dėl ES lyčių lygybės veiksmų plano.

Teisės viršenybė

 

ES Teisingumo Teismas neseniai nusprendė patvirtinti ES taisykles, numatančias, kad valstybėms narėms, pažeidžiančioms teisės viršenybės principus, gali būti sustabdytos ES išmokos. Teismas taip pat atmetė Vengrijos ir Lenkijos apeliacinius skundus. Kitą savaitę EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, įvertinančios šio sprendimo pasekmes.

Auksinės vizos

 

EP nariai sieks uždrausti „auksines vizas“, pagal kurias trečiųjų šalių piliečiai mainais už investicijas galėtų gauti pilietybės teises ar leidimus gyventi ES. Taip siekiama apsaugoti pagrindines ES vertybes ir bendrą saugumą.

Baterijos

 

Dėl didėjančio elektrinių automobilių naudojimo ir atsinaujinančios energijos augimo, baterijos tampa strateginės rinkos dalimi. EP nariai diskutuos ir balsuos dėl savo pozicijos dėl naujų ES priemonių baterijų gamybai ir jų perdirbimui, siekdami spręsti susijusias aplinkosaugos, etines ir socialines problemas.

Europos Parlamento informacija.