EP sesijoje: klimato politikos veiksmai, Ukraina, kinas

Birželio 6–9 d. plenarinės sesijos metu EP nariai balsuos dėl CO2 išskyrimo mažinimo tikslų, aptars ES paramą Ukrainai ir paskelbs LUX Europos publikos kino apdvanojimo nugalėtoją.

ES žaliasis perėjimas


Trečiadienį EP priims savo poziciją dėl aštuonių teisės aktų pasiūlymų, kuriais siekiama įgyvendinti ES kovos su klimato kaita ambicijas.

Priemonės yra pasirengimo įgyvendinti 55 % tikslą priemonių rinkinio dalis, jomis siekiama sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją ir energetinę priklausomybę, kartu remiant įmones ir žmones perėjimo prie tvarios ekonomikos metu.

Ukraina


Trečiadienio rytą plenarinėje sesijoje bus aptariami gegužės 30–31 d. vykusio Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatai, kuriame dėmesys buvo skiriamas susitarimui dėl dalinio ES draudimo naftos importui iš Rusijos.

Tą pačią dieną Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas kreipsis į EP narius.

Antradienio popietę EP nariai užduos klausimus ES diplomatijos vadovui Josep Borrell apie karo padarinius ES nepriklausančioms šalims.

Sužinokite, kaip ES ir Europos Parlamentas remia Ukrainą po prasidėjusios Rusijos invazijos.

LUX Europos publikos kino apdovanojimas


Trečiadienį vyksiančioje ceremonijoje bus paskelbtas LUX Europos publikos kino apdovanojimo nugalėtojas. Trys 2022 m. konkuruojantys filmai yra „Flee“ (rež. Jonas Poher Rasmussen), „Great Freedom“ (rež. Sebastian Meise) ir „Quo vadis, Aida?“ (rež. Jasmila Žbanić). Apdovanojimu siekiama paremti Europos kiną ir įkvėpti diskusijas aktualiomis temomis.

Konferencijos dėl Europos ateities aptarimas


Ketvirtadienį EP nariai ragins taikyti konkrečius ES sutarčių pakeitimus, atsižvelgdami į Konferencijos dėl Europos ateities pasiūlymus. Dvi iš Konferencijoje pateiktų piliečių rekomendacijų yra vienbalsio balsavimo Taryboje panaikinimas daugelyje sričių ir daugiau ES kompetencijos sveikatos ir energetikos srityse.

Airijos ministras pirmininkas Europos Parlamente


Airijos ministras pirmininkas Micheál Martin trečiadienį su EP nariais aptars ES kylančius iššūkius. Ankstesniais mėnesiais EP nariai panašius debatus surengė su Estijos ministre pirmininke Kaja Kallas ir Italijos ministru pirmininku Mario Draghi.

Taip pat darbotvarkėje:

 

Europos Parlamento informacija.