EP sesijoje: Europos žaliasis kursas, Brexit, Iranas

Sausio 13–16 d. EP nariai Strasbūre balsuos dėl rezoliucijos apie Europos žaliąjį kursą bei dėl ES ir JK piliečių teisių po „Brexit“ užtikrinimo. Jie taip pat aptars padėtį Vidurio Rytuose.

Antradienį europarlamentarai aptars siūlymus, kuriais siekiama sutelkti papildomų privačių ir viešųjų investicijų, padėsiančių pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos, o taip pat siūlymus finansiškai padėti regionams ir ūkio sektoriams, kuriuos šis perėjimas paveiktų. Savo ruožtu trečiadienį jie balsuos dėl rezoliucijos apie Europos žaliojo kurso paketą.

Trečiadienį Parlamentas taip pat balsuos dėl rezoliucijos, kurioje reiškiamas susirūpinimas dėl ES ir Jungtinės Karalystės piliečių teisių po „Brexit“.

Antradienį europarlamentarai kartu su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai J. Borrelliu aptars padėtį Irane ir Irake po pastarojo meto smurto ir eskalacijos, taip pat padėtį Libijoje.

Ketvirtadienį EP nariai ragins biologinės įvairovės konferencijos (COP 15) dalyvius sutarti dėl teisiškai įpareigojančių tikslų, kurie būtų panašūs į Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos.

Antradienį europarlamentarai aptars Kroatijos pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, o trečiadienį po diskusijų su Vadovų Tarybos pirmininku C. Michel ir Komisijos pirmininke U. von der Leyen balsuos dėl rezoliucijos apie būsimąją Europos ateities konferenciją, kuri suteiks galimybę piliečiams prisidėti prie ES pokyčių.

Be to, trečiadienį EP nariai ruošiasi pasmerkti V. Putino tikrovės neatitinkančius pareiškimus dėl II-ojo pasaulinio karo.

Europos Parlamento informacija.