EP sesijoje: BŽŪP, 2022 m. biudžetas, stipresnė farmacijos strategija

Lapkričio 22–25 d. plenarinės sesijos metu EP nariai balsuos dėl naujos BŽŪP, spręs dėl farmacijos strategijos stiprinimo ir siūlys naujas legalios migracijos į ES alternatyvas.

Bendra žemės ūkio politika

 Antradienį Parlamentas balsuos dėl pasiūlymo reformuoti ES bendrą žemės ūkio politiką (BŽŪP), siekiant ją padaryti teisingesne, tvaresne ir atsparesne krizėms. Atnaujintoje BŽŪP bus įvardijamos priemonės, skirtos padėti ūkininkams spręsti krizes, taip pat bus skiriama daugiau paramos mažiems ūkiams ir jauniems ūkininkams.

 Skaitykite daugiau apie tai, kaip BŽŪP remia ūkininkus.

 

2022 m. biudžetas

 Jaunimas, sveikata ir klimato veiksmai yra vieni iš prioritetų kitų metų ES biudžete, dėl kurio, po įvykusio susitarimo su Taryba, bus balsuojama trečiadienį. Parlamentas siekia patvirtinti 479,1 mln. eurų didesnį biudžetą, nei Komisijos pasiūlyme, skirtą remti tokias programas, kaip „Europos Horizontas“ ir „Erasmus+“.

 

COVID-19

 Atsivželgiant į augantį sergančiųjų COVID-19 virusu skaičių, pirmadienį EP nariai diskutuos, kaip koordinuoti šalių narių veiksmus, siekiant geriau kovoti su pandemija ES.

Trečiadienį EP nariai taip pat aptars „ES vaidmenį kovojant su COVID-19 pandemija: kaip vakcinuoti pasaulį.“

 

Stipresnė farmacijos strategija

 Tikimasi, kad europarlamentarai ragins kurti atsparesnę farmacijos politiką, kuri užtikrintų, kad visi pacientai turėtų prieigą prie būtiniausių ir įperkamų vaistų, ir remtų konkurencingesnę ir klimatui neutralesnę farmacijos pramonę. Debatai vyks pirmadienį, o balsavimas – antradienį.

 

Baltarusija

 Antradienį EP nariai diskutuos dėl krizės prie Baltarusijos ir Lenkijos sienos bei Baltarusijos režimo bandymų nukreipti didelį skaičių migrantų link ES sienos.

Trečiadienį Baltarusijos opozicijos lyderė Sviatlana Tsikhanouskaya kreipsis į EP narius.

 

Naujos legalios migracijos alternatyvos

 Antradienį bus svarstomi pasiūlymai palengvinti legalią migraciją į ES ir sustabdyti darbo jėgos išnaudojimą. Pasiūlymais siekiama spręsti Europos demografinius iššūkius ir veiksmingai suderinti imigrantų įgūdžius su darbo rinkos poreikiais. Balsavimas vyks trečiadienį.

 

Svarbiausios žaliavos

 COVID-19 pandemija ir ES perėjimas prie ekologiškesnių energijos šaltinių išryškino būtinybę užtikrinti, kad svarbiausiųjų žaliavų, pavyzdžiui titano ir ličio, tiekimas būtų saugesnis ir tvaresnis. Pirmadienį EP nariai ragins ekologiškiau išgauti, apdoroti ir šalinti žaliavas.

 

Taip pat darbotvarkėje

 

Europos Parlamento informacija.