EP sesijoje: „Brexit“, ECB pirmininkas, Amazonės miškai

Trečiadienį EP nariai aptars Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš ES eigą su vyriausiuoju ES derybininku Michel Barnier ir balsuos dėl rezoliucijos.

Antradienį jie balsuos dėl siūlymo skirti Christine Lagarde Europos Centrinio Banko vadove. Iki šiol Tarptautiniam valiutos fondui vadovavusi C. Lagarde į ECB pirmininko postą buvo nominuota liepos mėnesį.

Dešimtys tūkstančių gaisrų kelias savaites siautėjo Amazonės atogrąžų miškuose. Vien tik šiais metais buvo sunaikinta daugiau nei 900 tūkst. hektarų miško. Antradienį Europos Parlamento nariai kartu su Taryba ir Europos Komisija aptars gaisrų padarinius ir kokių veiksmų turėtų imtis Europa.

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl papildomų 80 mln. eurų skyrimo ES tyrimo programai „Horizontas 2020“ bei 20 mln. eurų – jaunimo mainų programai „Erasmus+“.

Ketvirtadienį EP pirmininkų sueiga nuspręs, kada ir kokiuose EP komitetuose vyks siūlomų eurokomisarų klausymai. Kandidatų į eurokomisarus klausymai Europos Parlamente vyks rugsėjo 30 d. – spalio 8 d. Galutinis balsavimas Europos Parlamente numatytas spalio 23d.

Taip pat ketvirtadienį bus paskelbti kandidatai 2019 m. Sacharovo premijai už minties laisvę gauti. Praėjusiais metais ši premija atiteko neseniai iš Rusijos kalėjimo paleistam Olegui Sencovui.

Europos Parlamento informacija.