EP savaitė: plastiko tarša, geriamasis vanduo

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl drastiško plastikinių šiukšlių mažinimo.

Siūloma nuo 2021 m. uždrausti vienkartinius plastikinius daiktus, pavyzdžiui, stalo įrankius, lėkštes, gėrimų šiaudelius ar balionų lazdeles.

Antradienį europarlamentarai balsuos dėl geriamojo vandens kokybės kontrolės gerinimo.

Ketvirtadienį bus balsuojama dėl rezoliucijos, kuria „Facebook“ gali būti paraginta leisti ES institucijoms atlikti išsamų įmonės auditą, kuris padėtų įvertinti, ar asmeniniai vartotojų duomenys tinkamai saugomi.

Trečiadienį EP nariai tvirtins Parlamento poziciją deryboms su ES Taryba dėl kitų metų ES biudžeto. Siekiama užtikrinti daugiau finansavimo kovai su klimato kaita, jaunimo nedarbui spręsti, moksliniams tyrimams bei programai „Erasmus+“.

Tą pačią dieną jie balsuos dėl Šengeno informacinės sistemos stiprinimo. Taip pat siekiama stiprinti ES išorės sienų apsaugą, vidaus saugumą bei gerinti migracijos valdymą.

Ketvirtadienį vyks svarstymai dėl kelių mokesčio reformos sunkvežimiams ir autobusams. ES valstybės, kurios taiko kelių mokestį sunkiasvorėms transporto priemonėms pagal kelių naudojimo laiką (vinjetę), turės pakeisti šį apmokestinimą sistema, besiremiančia nuvažiuotu atstumu.

Tą pačią dieną jie balsuos dėl bendros sveikatos koncepcija grindžiamo Europos kovos su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms veiksmų plano.

Antradienį EP nariai kartu su Rumunijos prezidentu Klaus Iohanis diskutuos apie ES ateitį, o trečiadienį kartu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donald Tusk aptars spalio 17–18 d. Briuselyje vykusio Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatus.

EP vadovas Antonio Tajani paskelbs 2018 m. Sacharovo premijos laureatą ketvirtadienį.

Daugiau apie plenarinės sesijos naujienas – vaizdo įraše ir sesijos apžvalgoje.

 

Europos Parlamento informacija.