EP savaitė: Ignalinos AE, Brexit, Rumunijos pirmininkavimas

Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl didesnio finansavimo Ignalinos AE uždarymui. 2021–2027 m. siūloma tam skirti 228 mln. eurų papildomų lėšų.

Antradienį Rumunijos premjerė Viorica Dăncilă pristatys savo šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus, o europarlamentarai kartu su Austrijos kancleriu Sebastian Kurz aptars jo šalies pirmininkavimo rezultatus.

Trečiadienį jie aptars Jungtinės Karalystės išstojimo iš ES padėtį, susidariusią po sausio 15 d. vyksiančio balsavimo JK Bendruomenių rūmuose.

Antradienį vyks balsavimas dėl savo iniciatyva parengto pranešimo apie savivaldžius automobilius. Europarlamentarai aptars techninių standartų ir saugos taisyklių suderinimą, ir kaip užtikrinti, kad sektorius gautų pakankamą paramą.

Antradienį Europos Parlamente Strasbūre vyks iškilminga ceremonija euro dvidešimtmečiui paminėti.

Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl taisyklių, kurios leistų laikinai sustabdyti ES finansavimą toms narėms, kurios kišasi į teismų veiklą ir nemažina korupcijos bei sukčiavimo.

Trečiadienį Europos Parlamentas spręs, ar pritarti planui skaidriau informuoti, kuo remiantis autorizuojami pesticidai ES.

Trečiadienį jie kartu su Ispanijos premjeru Pedro Sanchez diskutuos apie ES ateitį.

Daugiau apie plenarinės sesijos naujienas – vaizdo įraše ir sesijoje apžvalgoje.

Europos Parlamento informacija.