EP savaitė: eurokomisarų klausymai, ES biudžetas, „Brexit“

Spalio 7–11 d. EP nariai tęs kandidatų į eurokomisarus klausymus ir atnaujins derybų dėl 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos įgaliojimus.

Parlamento komitetai pradės antrąją kandidatų į Europos Komisiją klausymų savaitę. Spalio 7–8 d. eurokomisarų klausymuose dalyvaus Věra Jourová (Čekija), Josepas Borrellis (Ispanija), Valdis Dombrovskis (Latvija), Margrethe Vestager (Danija) ir Fransas Timmermansas (Nyderlandai).

Trečiadienį prasidėsiančioje plenarinėje sesijoje EP nariai aptars pasirengimą spalio 17–18 d. vyksiančiam Europos Vadovų Tarybos susitikimui, kuriame bus svarstomi „Brexit“klimato kaitos ir ilgalaikio ES biudžeto klausimai. Ketvirtadienį europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos, kuria patvirtins ir atnaujins derybų dėl 2021–2027 m. daugiametės finansinės programos įgaliojimus.

Tą pačią dieną Parlamentas balsuos dėl rezoliucijos apie užsienio šalių kišimosi ir dezinformacijos per Europoje vykdomus rinkimus grėsmes. 2019 m. kovą EP griežtai pasmerkė Rusijos, Kinijos ir kitų šalių skleidžiamą dezinformaciją siekiant pakenkti demokratijai.

Antradienį EP Užsienio reikalų ir Vystymosi komitetai paskelbs tris 2019 m. Sacharovo premijos finalininkus.

Europos Parlamento informacija.