EP savaitė: ES išorės sienų apsauga, debatai apie ES ateitį

Antradienį EP nariai įvertins birželio 28–29 d. vykusio Europos Vadovų Tarybos susitikimo rezultatus. Tarp pagrindinių temų: migracija, „Brexit“, saugumas, ES biudžetas.

Pirmadienį plenariniame posėdyje bus paskelbtas Teisės reikalų komiteto sprendimas pradėti derybas su ES Taryba dėl ES autorių teisių taisyklių atnaujinimo. Jei iki antradienio vidurnakčio dešimtadalis parlamentarų (76 nariai) paprašytų balsuoti dėl EP komiteto sprendimo pradėti derybas, šis balsavimas turėtų vykti ketvirtadienį vidurdienį.

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl naujos ES kelionių leidimų sistemos. Pagal naujas taisykles ES nepriklausančių valstybių piliečiai, kurių atvykimui į ES nebūtina viza, turėtų gauti išankstinį leidimą atvykti į ES, o keleiviai keliantys grėsmę saugumui, didinantys neteisėtos migracijos ar epidemijos riziką negalėtų patekti į ES.

Tą pačią dieną EP nariai kartu su Lenkijos premjeru  Mateusz Morawiecku diskutuos apie ES ateitį.

Antradienį jie balsuos, ar pritarti ES programai, kuri remtų ir skatintų inovacijų ir mokslinių tyrimų ES gynybos pramonėje plėtrą.

Trečiadienį Parlamentas spręs, ar pradėti derybas su ES valstybėmis dėl naujų kelių transporto taisyklių, kuriomis siekiama užtikrinti sąžiningą konkurenciją. Parlamentas nori užkirsti kelią socialiniam dempingui ir pagerinti vairuotojų darbo sąlygas.

Nuo liepos 1 d. Austrija iš Bulgarijos perims pirmininkavimą ES Tarybai. Antradienį europarlamentarai kartu su Bulgarijos premjeru Boyko Borissov aptars jo šalies pirmininkavimo ES Tarybai rezultatus, o Austrijos kancleris Sebastian Kurz pristatys šalies pirmininkavimo ES Tarybai prioritetus.

Daugiau apie plenarinės sesijos naujienas – vaizdo įraše ir sesijos apžvalgoje.

Europos Parlamento informacija.