EP savaitė: ES biudžetas, Europos ateitis, vaikai migrantai

Trečiadienį rengiamoje plenarinėje sesijoje europarlamentarai aptars naujojo ilgalaikio ES biudžeto, vadinamosios daugiametės finansinės programos, projektą ir pajamų sistemos reformą, kuriuos pristatys Europos Komisija.

Tą pačią dieną EP nariai kartu su EK atstovais aptars vaikų migrantų apsaugą. Parlamentas ragina įgyvendinti priemones, kurios padėtų užtikrinti šių vaikų teises ir galimybes naudotis sveikatos priežiūros bei švietimo paslaugomis.

Ketvirtadienį EP nariai kartu su Belgijos premjeru Charles Michel ir Europos Komisijos vadovu Jean–Claude Juncker diskutuos apie Sąjungos ateitį.

Uždraudus kosmetikos produktų bandymus su gyvūnais Europoje, Parlamento nariai ragina Komisiją ir ES šalių vyriausybes imtis veiksmų, kad tokių bandymų būtų atsisakyta visame pasaulyje iki 2023 metų. Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl rezoliucijos šia tema.

Gegužės 3 d. minint Pasaulinę spaudos laisvės dieną europarlamentarai balsuos dėl pranešimo apie žiniasklaidos pliuralizmą ir žiniasklaidos laisvę Europos Sąjungoje.

Europos Parlamento informacija.