EP savaitė: EK pirmininko rinkimai, humanitarinė pagalba

Antradienį ryte kandidatė į EK pirmininkes Ursula von der Leyen pateiks savo viziją ir planus bei dalyvaus diskusijoje su europarlamentarais. Vakare europarlamentarai balsuos dėl jos paskyrimo Europos Komisijos pirmininke penkerių metų kadencijai.

Jei ji surinks absoliučiąją daugumą (50 proc. plius vienas) EP narių balsų, ji taps pirmąja moterimi, užėmusia šį postą.

Trečiadienį EP Komitetų pirmininkų sueiga atvirame posėdyje išklausys Estijos ir Rumunijos kandidatus tapti naujais Europos Komisijos nariais, o ketvirtadienį EP balsuos dėl jų paskyrimo. Jie pakeistų EK pirmininko pavaduotoją Andrus Ansip ir komisarę Corina Creţu, kurie buvo išrinkti Europos Parlamento nariais.

Antradienio popietę europarlamentarai aptars Rumunijos pirmininkavimo ES Tarybai pasiekimus kartu su Rumunijos premjere Viorica Dăncilă. Nuo liepos 1-osios ES vairą iš Rumunijos perėmė Suomija. Trečiadienį Suomijos veiklos programą europarlamentarai aptars kartu su šalies premjeru Antti Rinne.

Trečiadienį jie balsuos dėl tarpparlamentinių delegacijų narių skaičiaus ir jų sudėties. Delegacijos yra oficialios Europos Parlamento narių grupės, kurios plėtoja ryšius su ES nepriklausančių šalių parlamentais, regionais ar organizacijomis, kad palaikytų ir skatintų svarbiausias ES vertybes.

Po incidento su gelbėjimo laivu „Sea-Watch“, kuris su dešimtimis migrantų buvo ilgą laiką įstrigęs prie Sicilijos krantų, trečiadienį europarlamentarai aptars humanitarinę pagalbą ir saugumą Viduržemio jūros regione.

Europos Parlamento informacija.