EP savaitė: debatai apie ES padėtį, Vengrija, autorių teisės

Likus aštuoniems mėnesiams iki kitų metų gegužę vyksiančių Europos Parlamento rinkimų, rugsėjo 12 d. 10 val. Lietuvos laiku EP nariai aptars pagrindinius Europos Komisijos veiklos rezultatus su jos pirmininku J.–C. Juncker.

Antradienį EP nariai kartu su Vengrijos premjeru V. Orbán aptars teisės viršenybės padėtį šalyje, o trečiadienį balsuos, ar ES turi imtis veiksmų, užkirsiančių kelią šiurkščiam ES vertybių pažeidimui. Daugiau apie tai, ką numato ES sutarties 7 straipsnis dėl ES vertybių apsaugos – infografike.

Antradienį EP nariai kartu su Graikijos premjeru Alexis Tsipras diskutuos apie ES ateitį.

Tą pačią dieną jie balsuos dėl Europos solidarumo korpuso sustiprinimo, kuris suteiks jaunimui galimybių įsitraukti į savanorišką veiklą ir įgyti darbo patirties ar tobulinti įgūdžius dalyvaujant įvairiuose visuomenei naudinguose solidarumo projektuose.

Trečiadienį europarlamentarai spręs dėl autorių teisių apsaugos reformos ateities.

Ketvirtadienį jie balsuos dėl dvejopos kokybės maisto produktų. Tyrimai rodo, kad to paties prekių ženklo produktų sudėtis ir kokybė įvairiose valstybėse narėse nevienoda, pavyzdžiui, skiriasi mėsos, žuvies, riebalų, kofeino kiekis arba naudojamas kitokios rūšies saldiklis ar aliejus.

Savo ruožtu pirmadienį Aplinkos apsaugos komitetas balsuos dėl griežtesnių keleivinių automobilių ir naujų lengvųjų komercinių transporto priemonių išmetamų teršalų normų ir dėl žmonėms vartoti skirto vandens kokybės taisyklių stiprinimo.

Daugiau apie plenarinės sesijos naujienas – vaizdo įraše ir sesijos apžvalgoje.

Europos Parlamento informacija.