EP savaitė: biologinė įvairovė, vabzdžiai apdulkintojai, ombudsmenas

Gruodžio 2–6 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose. Jie balsuos dėl geresnės vabzdžių apdulkintojų apsaugos, biologinės įvairovės tikslų ir išklausys kandidatus į ES ombudsmeno postą.

Pirmadienį EP Pirmininkas David Sassoli dalyvaus gruodžio 2–13 d. Madride vyksiančios JT klimato kaitos konferencijos COP25 atidaryme. Praėjusią savaitę europarlamentarai paskelbė kritinę klimato ir aplinkos padėtį bei paragino ES įsipareigoti kuo greičiau, o vėliausiai iki 2050 m. užtikrinti klimato neutralumą.

Antradienį EP Aplinkos komiteto nariai balsuos dėl rezoliucijos, kurioje raginama nustatyti visuotinai privalomus biologinės įvairovės tikslus ir ES biologinės įvairovės strategiją. Jie taip pat balsuos dėl geresnės vabzdžių apdulkintojų, įskaitant bites, apsaugos.

Tą pačią dieną EP Peticijų komitete vyks vieši penkių kandidatų į ES ombudsmeno postą klausymai. Į šias pareigas pretenduoja: Giuseppe Fortunato (Italija), Julia Laffranque (Estija), Nils Muižnieks (Latvija), Emily O’Reilly (Airija), Cecilia Wikström (Švedija).

Pirmadienį naujoji Europos centrinio banko (ECB) vadovė Christine Lagarde kartu su EP Ekonomikos komiteto nariais aptars ECB pinigų politikos klausimus.

 

Europos Parlamento informacija.