EP savaitė: autorių teisės, antibiotikai, kultūros paveldas

Trečiadienį EP Teisės reikalų komiteto nariai balsuos dėl autorių teisių taisyklių atnaujinimo. Pakeitimų tikslas – užtikrinti, kad autorių teisės būtų tinkamai apsaugotos jų turinį naudojant internete.

Tą pačią dieną Aplinkos komitetas balsuos dėl priemonių kovoje su atsparumu antibiotikams. Apskaičiuota, kad dėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms vien ES kasmet miršta 25 000 žmonių, o papildomoms sveikatos priežiūros paslaugoms išleidžiama 1,5 mlrd. eurų.

Tą pačią dieną Konstitucinių reikalų komitetas balsuos dėl siūlymų palengvinti parašų rinkimo procesą naudojantis Europos piliečių iniciatyva.

Savo ruožtu Pramonės komiteto nariai balsuos dėl superkompiuterių infrastruktūros kūrimo ES. Šiuo metu Europos mokslininkai ir pramonė vis daugiau duomenų apdoroja už ES ribų, nes Europos Sąjungoje turimų kompiuterinių išteklių jų poreikiams nepakanka.

Trečiadienį Teisės reikalų komitetas balsuos dėl trimačio spausdinimo ir jo keliamų iššūkių intelektinės nuosavybės teisių ir civilinės atsakomybės srityse.

Nuo pirmadienio iki trečiadienio Briuselyje vyks Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno regiono (AKR) ir ES Jungtinė parlamentinė asamblėja. Stebėkite tiesiogiai.

Antradienį vizito Austrijoje metu politinių frakcijų lyderiai ir EP vadovas A. Tajani susitiks su šalies kancleriu Sebastian Kurz. Nuo liepos mėnesio Austrija perims pirmininkavimą ES Tarybai iš Bulgarijos.

Birželio 26 dieną Europos Parlamente Briuselyje vyks aukšto lygio konferencija tema „Kultūros paveldas Europoje: susieti praeitį ir ateitį“. Užsiregistruoti į konferenciją galite iki birželio 20 d.

Europos Parlamento informacija.