EP nariai balsuos dėl papildomų priemonių kovoje su COVID-19

Balandžio 16–17 d. neeilinėje plenarinėje sesijoje EP nariai balsuos dėl naujausių EK pasiūlytų priemonių kovoje su COVID-19 padariniais.

EP nariai balsuos dėl 3 mlrd. eurų skubios paramos labiausiai nukentėjusių ES valstybių narių sveikatos priežiūros sistemoms bei medicininės įrangos pajėgumų stiprinimui. Į paketą taip pat įtrauktos papildomos lėšos Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui ir pagalba Graikijai susidoroti su padidėjusiu migracijos spaudimu.

Europarlamentarai taip pat tvirtins specialias pagalbos neturtingiausiems ir pažeidžiamiausiems ES piliečiams priemones, įskaitant svarbiausių apsaugos priemonių ir pagalbos maistu teikimą.

Siekiant palengvinti koronaviruso padarinius, Parlamentas balsuos dėl išskirtinių priemonių, leisiančių lanksčiau naudoti ES sanglaudos ir struktūrinių fondų lėšas bei dėl finansinės paramos nuo pandemijos smarkiai nukentėjusiems žvejams ir akvakultūros ūkininkams apsaugoti.

Europarlamentarai taip pat aptars koordinuotą ES atsaką į COVID-19 pandemiją su ES Tarybos ir Europos Komisijos atstovais bei balsuos dėl rezoliucijos šia tema.

Kaip dirba Europos Parlamentas?

Nepaisant socialinių kontaktų ribojimo priemonių, įvestų kovojant su COVID-19 pandemija, Europos Parlamentas ir toliau intensyviai dirba per atstumą: vyksta diskusijos, balsavimas, ruošiami teisės aktų projektai.

Parlamento įdiegta nuotolinio balsavimo sistema sudaro galimybę europarlamentarams balsuoti individualiai, asmeniškai ir laisvai, laikantis visuomenės sveikatos apsaugos reikalavimų.

 

Daugiau informacijos apie ES veiksmus kovoje su COVID-19 rasite čia.