Europos Parlamento lapkričio plenarinė sesija
Šioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje patvirtinome naują ES Komisiją. Balsavau už naujos Komisijos sudėtį. Nors turiu nemažai abejonių ir, galbūt priekaištų, dėl tam tikrų portfelių paskirstymo bei dėl kompetencijų išskaidymo ir dėl šių klausimų išsiskyrė daug nuomonių, tačiau dabar yra metas suteikti pasitikėjimą naujai Komisijai , kad ji galėtų pradėti veiksmingai dirbti.
Patvirtinome ir 2025 ES biudžetą, kuriame numatėme daugiau lėšų ES programoms, kuriomis siekiama pagerinti žmonių gerovę, sustiprinti ES valstybių konkurencingumą, kovoti su klimato kaita, sveikatos apsaugos, migracijos ir gynybos iššūkiais.
Taip pat aptarėme nemažai ES aktualijų.
Turėjau galimybę pasisakyti trimis svarstomais klausimais.
Diskusijoje dėl ES tvirtos paramos Ukrainai stiprinimo Rusijos agresijos karo ir stiprėjančio Šiaurės Korėjos ir Rusijos karinio bendradarbiavimo kontekste pažymėjau, kad Rusijos bendradarbiavimas su Šiaurės Korėja rodo, jog formuojasi labai pavojinga blogio ašis, kuri nepaiso tarptautinės teisės ir kuriai nerūpi taika ir Europos saugumas tampa pasauline problema.
Rusijos veiksmai dar kartą rodo, jog neturime kito pasirinkimo, išskyrus didinti karinę paramą Ukrainai ir padėti jai apsiginti. Privalome rasti būdą, kaip užkardyti šešėlinį Rusijos naftos laivyną, kad Kremliaus režimas nebegalėtų finansuoti šio karo. Privalome užkirsti kelią sankcijų apėjimui ir izoliuoti Rusijos galimybę importuoti detales , kurias ji naudoja ginklų gamybai.
Šiuo klausimu Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją.
Diskusijoje dėl ypatingos svarbos infrastruktūros objektų pažeidžiamumo ir hibridinės grėsmės Baltijos jūroje akcentavau, kad ataka Baltijos jūroje, kai buvo pažeisti du šviesolaidiniai kabeliai tarp Vokietijos ir Suomijos, bei Lietuvos ir Švedijos nėra atsitiktinumas.
Europos atsakas ir šių atakų pasmerkimas pademonstravo Europos vienybę, tačiau vien pasmerkimo neužtenka. Privalome geriau apsaugoti itin svarbią energetinę, komunikacijų infrastruktūrą Baltijos jūros regione.
Diskusijoje dėl energijos kainų augimo ir kovos su energijos nepritekliumi atkreipiau dėmesį, jog energetinis skurdas gresia daugiau 50 milijonų europiečių todėl būtinas bendras ES atsakas į šią grėsmę. Paraginau ES Komisiją kuo skubiau pateikti strategiją dėl kovos su skurdu, kurioje būtų įtrauktas energetinis skurdas bei konkrečios priemones, kaip įveikti šią problemą .
Energetikos kainų krizė dar kartą primena, kad nuolat reikia stiprinti socialinę Europą gerinant žmonių užimtumo galimybes, socialinę įtrauktį ir deramą gyvenimo lygį.