Lietuvos neįgaliųjų forumui įteiktas Europos Parlamento medalis

Šiandien Europos Parlamento narė Vilija Blinkevičiūtė asociacijai „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ įteikė Europos piliečio apdovanojimą, kurį įsteigė Europos Parlamentas.

 Šis prestižinis apdovanojimas kasmet skiriamas Europos Sąjungos šalių žmonėms ar organizacijoms, reikšmingai prisidėjusioms prie ES idėjų ir vertybių įgyvendinimo. Nors apdovanojimas įsteigtas 2008 metais, Lietuvos neįgaliųjų forumas – pirmasis istorijoje jo laimėtojas iš Lietuvos. Iš viso minėtam apdovanojimui šiemet buvo pateikta per 100 įvairių organizacijų ir asmenų kandidatūrų iš įvairių ES valstybių, o apdovanojimai skirti 25 šalių atstovams.

 „Neįgaliųjų teisių apsauga ir jų integracija į visuomenę visada buvo ir bus Europos Parlamento prioritetas“, – pažymėjo europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė, kuri ir pasiūlė Lietuvos neįgaliųjų forumo kandidatūrą šiam apdovanojimui.

 „Forumo veikla geriausiai atitiko šiam apdovanojimui keliamus reikalavimus – jis savo veikla skatina pilietiškumą ir solidarumą bei puoselėja Europos Sąjungos vertybes : lygias galimybes ir nediskriminaciją“, -  sakė parlamentarė ir pridūrė, jog ji didžiuojuosi, kad pirmasis Europos piliečio apdovanojimų istorijoje laimėtojas iš mūsų šalies yra būtent Lietuvos neįgaliųjų forumas.

 „Tai iš tikro labai džiugi žinia. Šiuo garbingu apdovanojimu įvertinta visų Forumo vienijamų Lietuvos neįgaliųjų organizacijų veikla. Noriu padėkoti visiemsm kurie palaikė mūsų kandidatavimą, o ypač Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei už ilgametį bendradarbiavimą ir mūsų kandidatūros pateikimą“, - sakė Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė.

 Lietuvos neįgaliųjų forumas – didžiausia skėtinė Lietuvos neįgaliesiems atstovaujanti organizacija, vienijanti 14 nacionalinių nevyriausybinių organizacijų, t. y. apie 300 tūkst. Lietuvos neįgaliųjų ir jų šeimos narių. Siekdamas užtikrinti neįgalių žmonių teises, forumas aktyviai stebi ir vertina šalies valdžios institucijų sprendimus, taip pat teikia joms siūlymus.

 

EP narės V.Blinkevičiūtės biuro informacija