Europos pamoka Biržų „Saulės“ gimnazijojos moksleiviams

Europos dieną Lietuvoje vyks „Europos egzaminas“, kuriame savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrins apie 25000 dalyvių. Egzaminą laikys ir Biržų „Saulės“ gimnazijos mokiniai, kurie pakvietė Europos Parlamento Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkę Viliją Blinkevičiūtę padėti geriau pasirengti žinių patikrinimui.

Europos pamoką europarlamentarė pradėjo klausimu, kodėl mes kasmet minime Europos dieną. Todėl, kad 1950 m. gegužės 9 d. tuometinis Prancūzijos užsienio ministras R.Shumanas pateikė planą, kaip suvienyti šešių Europos valstybių sunkiąją pramonę siekiant išvengti karų. Tai buvo dabartinės ES ištakos.

Nuo to laiko pavyko ne tik išsaugoti taiką, bet ir išplėtoti ES šeimą, kuri dabar turi galimybes naudotis bendrosios rinkos, laisvo asmenų judėjimo, ES pilietybės, ES biudžeto parama ir kitais privalumais.  Europinėmis lėšomis buvo įgyvendinta nemažai žmonėms svarbių projektų ir Biržų krašte.

Pamokoje aptarta ES istorija ir dabartinės aktualijos. Europarlamentarė moksleivius supažindino ir su savo darbu Europos Parlamente – didžiausioje pasaulyje tiesiogiai renkamoje institucijoje.

Apibendrindama Europos pamoką V.Blinkevičiūtė teigė: „Visada mielai atvykstu pas mano gimtojo Pakruojo krašto kaimynus. Ypač, kai kviečia šimtmečio tradicijas puoselėjanti ir tiek daug iškilių Lietuvos žmonių išugdžiusi gimnazija. Džiaugiuosi, kad jaunimas domisi mūsų bendrų „europinių namų“ aktualijomis. Buvau maloniai nustebinta moksleivių žinių lygiu bei noru jas gilinti. Ačiū mokytojoms Virginijai Kalninienei bei Audronei Garšvaitei už puikų darbą! Linkiu moksleiviams sėkmingo „Europos egzamino“!“

Apie ES aktualijas V.Blinkevičiūtė diskutavo ir Biržų Trečiojo amžiaus universitete.

 Rimantas Kazlauskas