RUGPJŪTIS

 

S&D grupės Europos Parlamente nariai: rinkimai – sėkmė Kenijos žmonėms

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/sds-elections-success-kenyan-people

10/08/2017 ALLAN, Tim

 S&D grupės pirmininko pavaduotoja Tanja Fajon ir Europos Parlamento moterų teisių komiteto narė Julie Ward kartu su kitais delegacijos nariais rugpjūčio 8 d. stebėjo rinkimus Kenijoje. Nepaisant grėsmei rinkimų dieną pajausti tvyrančią įtampą, delegaciojos nariai visur pastebėjo taikiai ir geranoriškai nusiteikusius rinkėjus, rinkimų apylinkių darbuotojus bei pagrindinių partijų paskirtus stebėtojus.

S&D grupės viceprezidentė Tanja Fajon kalbėjo:

"Aš buvau maloniai nustebinta aukštu organizaciniu lygmeniu buvusiu visose apylinkėjse, kuriose teko apsilankyti ir tai nusipelno mūsų sveikinimų. Rinkimų ir rinkėjų rimtumas parodė, kad jie nori turėti savo šalies ateitį. Nors daugelis žmonių laukė valandų valandas, kad galėtų balsuoti, nejautėme jokios keliamos įtampos. Taip pat mes nepastebėjome jokių didelių pažeidimų, žmonės buvo draugiški ir požymių, galimo rinkėjų papirkimo ar bandymo juos paveikti,  nebuvo."

S&D frakcijos Europos Parlamente narė Julie Ward pridūrė:

"Mes visur buvome maloniai priimti, o mūsų būvimas  dėmesys ypač buvo vertinamas labiau nutolusiose vietovėse. Buvo nuostabu matyti ilgas rinkėjų, norinčių pasinaudoti savo demokratine teise formuoti savo šalies ateitį, eiles susidariusias jau nuo 4 val.. Pasirengimo procesas šių metų Kenijos rinkimams buvo šiek tiek kupinas organizacinių iššūkių, tačiau atėjus rinkimų dienai, rinkėjai pademonstravo pilietinę brandą, kuri galėtų būti pavyzdinė ir kitoms besivystančioms šalims."

Pastaba redaktoriams:
Europos Sąjungos rinkimų stebėjimo misija buvo supažindinta su skundu dėl įtariamų IRT įsilaužimų. Tai rimti įtarimai, kuriuos vertėtų nuodugniau išnagrinėti. Kaip ir visus ES rinkimų stebėjimo misijos gaunamus skundus, šį taip pat išnagrinėsime, bet svarbiausia, kaip į šį įvykį sureaguos  atsakingos Kenijos valdžios institucijos ir kokių tolesnių veiksmų imsis tvarkant šią problemą.

Gianni Pittella: ES turi kuo skubiau padėti Siera Leonė!

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/gianni-pittella-eu-must-help-sierra-leone-utmost-urgency

16/08/2017 MARTIN DE LA TORRE, Victoria

Dėl pastaropsiomis dienomis įvykusių potvynių ir nuošliaužų, mirusiųjų skaičius Siera Leonėje nuolat didėja. Sostinėje Fritavane šiandien skaičiuojama daugiau kaip 300 žuvusių ir tūkstančiai dingusių asmenų. Šiandien Europos Parlamento socialistų ir demokratų partijos prezidentas Gianni Pittella paragino ES kuo skubiau reaguoti į Siera Leonės prezidento Ernesto Bai Koromo pagalbos prašymą.
 
Europos Parlamento narys, S&D frakcijos vadovas Gianni Pittella sakė:
 
"Tai didžiulė, vis dar besitęsianti tragedija, kuri gali dar labiau pablogėti jei mes nepadėsime tiems, kas išgyveno. Daugelis žmonių liko be prieglobsčio ir šiuo metu neturi kur eiti, į ką kreiptis. ES turi kuo skubiau reaguoti!
 
Bus reikalingi didžiuliai atstatymo darbai, o taip pat ir poreikis gauti tinkamą švaraus vandens kiekį, kad būtų užtikrintos sveikatos priežiūros paslaugos taip išvengiant tokių ligų, kaip dizenterija ir cholera".

 Gianni Pittella: “Prieš diskutuodama dėl muitų sąjungos, JK turi visų pirma atsigręžti į savo piliečių teises, finansinius susitarimus ir Airijos klausimą

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/gianni-pittella-we-discuss-customs-union-uk-needs-address-citizens-rights-financial

16/08/2017 MARTIN DE LA TORRE, Victoria

 Šiandien Europos Parlamento socialistų ir demokratų frakcija komentavo Jungtinės Karalystės vyriausybės pasiūlymus palikti muitų sąjungą bei užtikrinti tolimesnę sklandžią prekybą su ES valstybėmis narėmis.

S&D grupės prezidentas Gianni Pittella kalbėjo:

"Mums visuomet naudinga suprasti būsimus Britanijos vyriausybės siekius, tačiau ne ką mažiau mes tikimės, kad Theresa May ir David Davis suvokia, kad prieš pradedant diskusijas dėl muitų ir pereinamojo laikotarpio susitarimų, turime padaryti esminę ir tvarią pažangą piliečių teisių srityje, finansiniuose bei Airijos klausimuose.

Dokumentuose akcentuojami vyriausybės siekiai, tačiau norint išvengti kliovimosi iliuzijomis, verta prisiminti, kad tik muitų sąjunga ir bendra rinka gali sudaryti terpę laisvai prekybai ir laisvam prekių judėjimui."

Europos Parlamento narys Roberto Gualtieri teigė:

"Mes džiaugiamės, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė pripažįsta būtinybę užtikrinti sklandų ir tvarkingą perėjimą. Vis dėlto mes paraginome JK vyriausybę atkreipti dėmesį į pagrindinius dabartinių derybų dėl sutarties nutraukimo aspektus, kurių sėkmingi rezultatai yra pagrindinė Brexit valdymo sąlyga bei priemonė sumažinti nuostalius įmonėms bei asmenims.

 S&D lyderiai ragina vienytis kovoje su terorizmu ir Europos FTB

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/sd-leaders-call-unity-against-terrorism-and-european-fbi

18/08/2017 MARTIN DE LA TORRE, Victoria

 Šiandien Europos Parlamento socialistų ir demokratų frakcija pasmerkė teroristinius išpuolius Barselonoje ir Kambriluose ir paprašė ES valstybių narių sustiprinti bendradarbiavimą ir žvalgybos pasidalijimą.

S&D prezidentas Gianni Pittella kalbėjo:

"Dar kartą esame priversti išreikšti savo sielvartą, mūsų pasipiktinimą ir mūsų pyktį, reaguojant į vakarykščius kruvinus teroristinius išpuolius Barselonoje ir Kambriluose.

Dar kartą esame čia, kad pakartotume savo stipriausią norą ir įsipareigojimą kovoti prieš terorizmą ir radikalėjimą neprarandant savo vertybių.

Primygtinai raginame valstybes nares pagaliau suprasti, kad terorizmo grėsmė negali būti išnaikinta be tikro bendradarbiavimo ir keitimosi informacija visos Europos lygmeniu.

Europa tikrai gali pasikeisti, bet tik tuo atveju, jei Europos lyderiai atvertų akis į faktus. Stiprus Europos FTB įkūrimas iš tiesų gali turėti įtakos. Tai turėtų būti mūsų bendras tikslas.

PSOE delegacijos Europos Parlamente vadovas Iratxe García Pérez kalbėjo:

"Mes esame labai sukrėsti šio žiauros išpuolio prieš atvirą ir kosmopolitinį miestą, tokį kaip Barselona ​​ir pajūrio miestelį Cambrils. Dabar atėjo laikas atsistoti ir aiškiai pasakyti, kad teroristai nenugalės mūsų laisvės ir demokratijos vertybių. Priešingai, atėjo laikas visų demokratų vienybei.

Šis pasaulinis terorizmas paliečia kiekvieną pasaulio kampelį. Šioje sielvarto ir šoko akimirkoje esame dėkingi už visus nuoširdžius solidarumo pranešimus, ypač iš mūsų Europos partnerių. Kartu su tokia grėsme kovosime policijos efektyvumu ir mūsų bendrų vertybių gynimu."

 István Ujhelyi ir Kati Piri: Orbán’o vyriausybė neteko proto

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/istv-n-ujhelyi-and-kati-piri-orb-n-government-has-lost-its-touch-sanity

25/08/2017 MARTIN DE LA TORRE, Victoria

 Europos Parlamento socialistų ir demokratų frakcija apgailestauja dėl Vengrijos vyriausybės priimto sprendimo pasišaukti savo ambasadorių Nyderlanduose konsultacijoms. Olandijos ambasadorius Vengrijoje Gajas Scheltema duodamas interviu žurnalistams kritikavo Viktoro Orbano vyriausybę.

S&D grupės nariai vengrų kilmės olandė Kati Piri bei europarlamentaras iš Vengrijos István Ujhelyi kalbėjo:

"Olandijos ambasadorius Vengrijoje objektyviai apibūdino tikslų Vengrijos politinės tikrovės vaizdą. Vietoj tvirtų argumentų "Orbán’o administracija į kritiką atsako kalbėdama apie nesąmoningą priešiškumą, primenantį vienišas diktatūras.

Nors valdanti "Fidesz"partija oficialiai nutraukė diplomatinius santykius su Nyderlandais, jie taip pat sutrumpino ryšius su protu ir europizmu. Vengrijos vyriausybės veiksmai tik liudija ambasadoriaus Scheltema žodžius, kad Orbano ir jo bendraamžių pasaulėžiūra yra pagrįsta binarine "privalumų ir trūkumų" sąvoka, kuri apibrėžia, kas yra draugas ar priešas.

Mes, Europos Parlamento nariai, paraginsime" Orbán "vyriausybę nutraukti beprotybę, apibrėžiančią jos diplomatinius santykius! Vengrija yra Europos Sąjungoje. Nyderlandai yra šios bendruomenės įkūrėjas ir vieni iš Vengrijos tautos draugų.

Olandijos ambasadoriaus kritika buvo skirta tik" Orbáno vyriausybei ir "Fidesz”, o ne Vengrijai ir Vengrijos žmonėms. "Orbano" politika kelia grėsmę Vengrijos narystei ES ir prieštarauja tam, kad vienintelė garantija, kad Europoje vyrautų taika, stabilumas ir plėtrą, yra stipri ir vieninga Europos bendruomenė ".

 

Pittella: Drąsus žingsnis į priekį. Merkel atsibudo ir mes tikimės, kad Dublino reforma bus pateikta ES Taryboje ir ją palaikys ELP

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/pittella-bold-step-forward-merkel-has-woken-we-expect-reform-dublin-be-tabled-eu-council

28/08/2017 BERNAS, Jan

 Štai tokį pareiškimą, po šiandien vykusio Paryžiaus aukščiausiojo lygio susitikimo dėl migracijos, padarė S&D grupės lyderis Gianni Pittella:

"Ne revoliucija, bet drąsus žingsnis į priekį formuojant koordinuotą ir bendrą Europos migracijos srautų valdymą. Kitas logiškas žingsnis - Dublino reglamento reforma, kaip mes ir prašėme jau daugelį metų.

Po kelerių metų neveiklumų ponia Merkel pagaliau suvokė prasmę. Dabar, kai ji atsibunda, tikimės, kad Dublino reforma bus pateikta kitame Tarybos aukščiausio lygio susitikime, ir mes įsivaizduojame, kad ELP jau bus pasirengusi persvarstyti savo poziciją ir balsuoti už naują europinį požiūrį.

Mes sveikiname Paryžiaus aukščiausio lygio susitikimo rezultatus. Šiandien patvirtintos konkrečios priemonės, kurios jau prieš ilgą laiką buvo pateiktos Italijos vyriausybės ir ES vyriausiosios įgaliotinės Federikos Mogherini.

Siūlomi organizuoti viešieji taškai Libijoje ir palei Sahelio liniją, kurią remia ES ir kuriai vadovauja JTVPK ir OIM, yra geriausias būdas užtikrinti pagrindines teises ir tuo pat metu vykdyti teisėtus ir saugius srautų patekimus į Europą.

Vis dėlto norime būti aiškiai suprasti:  migrantai plaukiojantys toliau nuo Europos pakrantės negali būti sprendimas.

Todėl, kartu su konkrečia Afrikos ilgalaikių investicijų strategija, kuria siekiama panaikinti pagrindines migracijos priežastis, dar kartą pakartojame mūsų raginimą Europos vadovams pagaliau sukurti teisinius koridorius vedančius į Europą."

 Pittella: įstatymai neturėtų tarnauti politiniams interesams. Lenkijos vyriausybė turi surimtėti ir aktyviai palaikyti dialogą su ES Komisija

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/pittella-rule-law-should-not-serve-political-interests-polish-government-must-finally-get

31/08/2017 BERNAS, Jan, HELLIN-VILLES, Solange

 S&D grupės lyderis Gianni Pittella šiandien pasikeitė nuomonėmis su Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju Frans Timmermansu Europos Parlamento Piliečių laisvių komitete dėl teisinės valstybės principų Lenkijoje.

 "Įstatymai neturėtų tarnauti politiniams interesams. Tačiau Lenkijos vyriausybė, siekdama savo pačios politinio intereso, ir toliau atvirai pažeidžia šį esminį demokratinį principą, šitokiu būdu prasilenkdama su ES teisine sistema.

 Lenkija yra suvereni valstybė narė ir Europos Komisijos veiksmai nepažeidžia šio suverenumo, tačiau, kaip ir visos kitos valstybės narės, Lenkija yra atsakinga už įstatymų ir sutarčių, kurias ji pasirašė ir ratifikavo, laikymąsi. Europos demokratija, demokratija ir Europos vertybės turi būti gerbiamos. Taigi S & D Europos Parlamento nariai visiškai remia Komisijos nario Timmeremanso pastangas išspręsti konfliktą dėl pagarbos teisinei valstybei Lenkijoje. Mes taip pat paraginome Lenkijos valdžios institucijas įsitraukti į tikrą ir konstruktyvų dialogą su Europos Komisija.

 Nepaisydama Europos institucijų įspėjimų ir rūpesčių, Lenkijos vyriausybė paprasčiausiai veda Lenkiją tolyn nuo demokratinių ir europinių vertybių".

 Pittella: Priėjimas prie aklavietės nieko nenustebino. Jungtinė Karalystė vis dar toli gražu nėra atvira ir pasiruošusi rimtai diskutuoti dėl "Brexit"

http://www.socialistsanddemocrats.eu/newsroom/pittella-stalemate-doesn-t-come-surprise-uk-still-far-being-open-and-keen-discuss-seriously

31/08/2017 BERNAS, Jan

 Po trečiojo "Brexit" derybų raundo S&D grupės pirmininkas Gianni Pittella pareiškė:

"Konkrečios pažangos nebuvimas  jau trečiame derybų raunde nėra staigmena. JK vyriausybė toli gražu dar nėra atvira ir pasiruošusi rimtai diskutuoti dėl esminių klausimų, susijusių su Didžiosios Britanijos pasitraukimu iš ES: piliečių teisės finansiniais susitarimai, Airijos siena.

Kaip mes galėtume pereiti į diskusijas apie mūsų būsimus santykius, jei JK vis dar nenori pradėti dialogo apie savo finansinius įsipareigojimus? Tories neša visą atsakomybę už dabartinę aklavietę, kuri gali pakenkti piliečiams ir verslui.

Mes raginame JK valdžios institucijas pakilti virš politinių žaidimų ir parodyti konkretų norą pasiekti sąžiningą susitarimą.

S&D frakcijai piliečių teisės yra absoliutus prioritetas, todėl Parlamentas turi aiškų ir vieningą požiūrį į tai. Jei Pirmininkų sueiga nuspręstų priimti rezoliuciją, mes esame įsitikinę, kad ją palaikys didžioji dauguma.”
Europos Parlamente esančios S&D frakcijos narys Robertas Gualtieris pridūrė:

"Laikas eina, o JK vyriausybės atitinkamas požiūris lėmė pažangos susitarimuose nebuvimą. Ši pažanga yra būtina prielaida perėjimui prie antrojo derybų etapo dėl būsimų ES ir JK santykių.”