Vasario 6–10 d. Parlamente: automobilių testavimas, M. Draghi, Šengenas, mokesčiai ir kt.

Vasario 6–10 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje. Vidaus rinkos komitetas balsuos dėl siūlymų pagerinti automobilių saugumo ir taršos bandymų kokybę prieš jiems patenkant į prekybą, o Ekonomikos komitete bus diskutuojama dėl ES ekonominės ir monetarinės politikos. Savo ruožtu Piliečių laisvių komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars laikinos sienų kontrolės Šengeno erdvėje pratęsimą.


Pirmadienio popietę Ekonomikos komiteto nariai kartu su Europos centrinio banko (ECB) vadovu Mario Draghi aptars ES ekonominę ir monetarinę politiką, įskaitant kiekybinio skatinimo programos įgyvendinimą.

Ketvirtadienį Vidaus rinkos komitetas balsuos dėl taisyklių, kuriomis siekiama pagerinti automobilių saugos ir taršos bandymų kokybę, nepriklausomumą ir jau esančių apyvartoje automobilių priežiūrą.

Tą pačią dieną Piliečių laisvių komiteto nariai kartu su Europos Komisijos atstovais aptars siūlymą trims mėnesiams pratęsti laikiną Šengeno erdvės vidaus sienų – Austrijos, Danijos, Vokietijos, Švedijos ir Norvegijos – kontrolę.

„Panamos dokumentus“ tiriančio EP komiteto nariai ketvirtadienį kartu su bankų atstovais, buhalteriais ir teisininkais aptars, kaip užkirsti kelią slaptoms finansinėms operacijoms, vykdomoms per ofšorines bendroves. Diskusijoje taip pat dalyvaus Tarptautinio tiriamosios žurnalistikos konsorciumo žurnalistai.

Šią savaitę politinės grupės aptars pasirengimą kitą savaitę Strasbūre vyksiančiai plenarinei sesijai, kurios metu europarlamentarai balsuos dėl laisvos prekybos sutarties su Kanada ratifikavimo, naujų antiteroristinių priemonių ir prekybos taršos leidimais sistemos reformos.Į EP narius taip pat kreipsis Austrijos prezidentas Alexander Van der Bellen.

 
Europos Parlamento informacija.