Europos Parlamentas - apie geresnį darbo ir asmeninio gyvenimo suderinimą ir kt.

Rugsėjo 13 d. Europos Parlamentas plenarinėje sesijoje pritarė Vilijos Blinkevičiūtės rengtam rezoliucijos projektui dėl profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrai palankių darbo rinkos sąlygų kūrimo. Tai ypač aktuali tema daugeliui žmonių, kurie bando suderinti savo profesinę karjerą ir asmeninį gyvenimą, o ypač - vaikus auginančioms ir artimuosius slaugančioms šeimoms.

Rezoliucijoje Europos Komisija raginama  pateikti konkrečius siūlymus, kaip iš esmės pagerinti profesinio ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą. Būtina parengti    ES teisės aktų projektus, kurie nustatytų minimalias garantijas nėštumo ir gimdymo, vaiko priežiūros atostogoms bei nėščių ir neseniai pagimdžiusių moterų teisių apsaugai, įteisintų apmokamas atostogas tėvams.  

Siūloma parengti ir teisės aktą, kuris įteisintų senyvų, sergančių ar neįgalių  šeimos narių priežiūros atostogas, po kurių dirbantieji galėtų sugrįžti į darbą, o priežiūros atostogų metu būtų išsaugotos socialinės garantijos.         

Valstybės narės raginamos daugiau investuoti į prieinamų, įperkamų ir kokybiškų vaikų ir kitų priklausomų asmenų priežiūros paslaugas geriau panaudojant ir ES biudžeto lėšas bei teikti paskatas darbdaviams prisidėti prie priežiūros sąnaudų kompensavimo. 

Būtinos papildomos priemonės, kad dirbantieji nebūtų diskriminuojami dėl jų šeimyninės padėties, o darbo vietoje būtų kuriama šeimai draugiška aplinka. Palankesnės sąlygos derinti darbą ir asmeninį gyvenimą ne tik padidintų moterų dalyvavimą darbo rinkoje, bet ir  įgalintų tėvus daugiau dėmesio skirti savo šeimai bei skatintų gimstamumą.

Tai tik dalis siūlymų, kurie pateikiami Europos Parlamento rezoliucijoje, su kuria galima susipažinti svetainėje www.blinkeviciute.eu

 

Europos Parlamento narės Vilijos Blinkevičiūtės biuro informacija